Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
25. 11. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Фасад будинку – 5 ідей для естетичного оздоблення будівлі

Время на прочтение: 3 минут(ы)

Проекти сучасних будинків гармонійно поєднують передові будівельні технології з візуально мінімалістичними рішеннями. Простота форми, екологічні, довговічні матеріали, натуральні кольори – ось особливості фасаду, завдяки яким житловий будинок має ефектний, акуратно оформлений вигляд і не потребує трудомістких робіт з освіження та просочення. Який фасад будинку зараз у моді? Дізнайтеся про оригінальні архітектурні патенти, які вражають своєю естетикою.

Архітектурний бетон

Сірий, грубий і строгий вигляд архітектурного бетону ідеально підходить під опис стилю хай-тек. Індустріальні концепції в дусі старих заводів були модними протягом багатьох років, особливо в інтер’єрах. Однак архітектурний бетон, довговічний і незвичайний матеріал, може бути використаний і зовні замість традиційної пофарбованої штукатурки.

Архітектурні бетонні панелі стійкі до зміни погодних умов і механічних пошкоджень, вони надають будівлям необробленого, але оригінального вигляду, не потребують частого догляду та мають естетичний вигляд упродовж багатьох років. Сірий колір необробленого облицювального бетону дуже добре поєднується з дерев’яними елементами на фасаді. Однак, щоб зберегти цю відмінну рису, необхідно пам’ятати про циклічне просочення і догляд за бетоном.

Фасадна цегла

Такі фасади дуже популярні, зокрема, у Великій Британії, Нідерландах або Бельгії. Фасадна цегла іржавих, помаранчевих або сірих тонів також ефектно виглядає на дуже сучасних будівлях. Клінкерна цегла, яка є натуральною і найбільш популярною, також може бути білого або жовтого кольору.

ЇЇЇ колір залежить від мінерального складу матеріалу і часу випалу. Облицювальна цегла також популярна в будівництві, але має дещо нижчі експлуатаційні характеристики, хоча вона також морозостійка. Фасадну цеглу легко утримувати в чистоті, вона добре захищає від охолодження будівлі та забезпечує звуковий бар’єр. Із цегляним фасадом навіть сучасний будинок може виглядати як житло з багатовіковою історією.

Фасадна плитка

Плитка також може бути використана для прикраси фасаду будівлі. Найчастіше фасадна плитка з бетону, каменю, керамограніту або клінкеру пропонується в магазинах DIY у матовому або глянсовому варіанті. Це варіант для тих, хто любить традиційні технології та мінімалістський стиль. Це рішення довговічне, декоративне, стіни будуть стійкі до холоду, сонячного світла і вологи. Вони не потребують просочення. Їх можна укладати по всій поверхні стін, але найбільш естетичною ідеєю є поєднання плитки з класичною пофарбованою штукатуркою.

Деревина для оздоблення фасадів

Дерево асоціюється із затишком і теплом, воно поза часом і завжди в моді. Саме тому багато будівельників обирають цей природний матеріал як часткове або повне оздоблення фасаду. Дерев’яні стіни мають гарний вигляд на будинках у скандинавському та індустріальному стилі, а також на будівлях, оформлених у стилі ретро. Однак в українських умовах варто інвестувати в екзотичну деревину. Він стійкий до атмосферних умов, що змінюються в нашому кліматі.

Дерев’яний фасад, особливо той, на який потрапляє багато сонячного світла, необхідно оновлювати кожні 4-6 років. Це означає, що всі плити необхідно ретельно очистити від бруду й обробити, щоб освіжити та захистити їх від нових пошкоджень. Однак ця робота вимагає значних зусиль, витрат і забирає багато часу. Зведення будівельних риштувань, руйнування основи (зелені, газонів) та необхідність придбання спеціальних хімічних засобів для просочення – усе це недоліки такого фасаду.

Композитний настил для фасаду

Композит – це поєднання натуральної деревини та високоміцного матеріалу. Оздоблення фасаду композитними плитами – чудова ідея для домовласників, які цінують зовнішній вигляд дерев’яних плит, але шукають міцні та економічні будівельні матеріали. Сучасні, вироблені в нашій країні, мають гарні натуральні відтінки і чудово передають вигляд дерева.

Композитний настил також не виділяє токсинів і неприємних запахів. Фасад із деревного композиту буде стійкий до низьких і дуже високих температур, прямого сонця, вологи, грибка, тобто збереже бездоганний зовнішній вигляд на довгі роки без необхідності просочення.

Забруднений фасад можна очистити за допомогою мийки під тиском. Ще однією перевагою є ціна – такі дошки зазвичай дешевші за екзотичну деревину. Вони також легко встановлюються. За допомогою композитного настилу можна створити скандинавський, сучасний або вінтажний вигляд усієї будівлі, а можна використати композитний настил для оздоблення поштукатуреної, цегляної або облицьованої плиткою будівлі. Таке оздоблення фасаду – безумовно, найкраще рішення на сьогоднішній день, яке прослужить своєму користувачеві чверть століття.