Модні кольори фасадів
Модні кольори фасадів
Як слід оздобити фасад будинку, щоб будівля мала естетичний вигляд і гармонійно вписувалася в навколишнє середовище? Це питання ставлять власники нових будинків і ті, хто стикається з проблемою реконструкції будівлі. Фасад не тільки захищає будинок від вологи і несприятливих погодних умов, а й чинить величезний вплив на стиль будівлі. Просто змінивши колір фасаду, будинок може здаватися меншим або більшим і вписуватися в сучасну або класичну тенденцію.
Особисті переваги домовласника
Колір облицювання, плитки або облицювальних плит надає будівлі елегантного вигляду і вписує її в навколишнє середовище. Однак особисті смаки домовласника інколи важливіші за ідеї архітекторів, і саме майбутні мешканці повинні мати останнє слово при виборі відтінку фасаду. Одні люблять пастельні тони, інші – темні. Серед домовласників є прихильники сонячного жовтого, класичного цегляно-червоного та світло-сірого. Якщо архітектор пропонує фасад, колір якого вам не до вподоби, варто просунути свою ідею та запропонувати відтінок, що задовольнить власників і мешканців будинку.
Окруження будинку і колір фасаду
Варто поглянути на будинок як на частину навколишнього його ландшафту. Якщо навколо ділянки є луг, поле або ліс, світлий і теплий відтінок фасаду буде добре поєднуватися з ними. Також варто обирати натуральне дерево і кольори землі: бежевий, світло- і темно-коричневий. У місті, де будинок оточений сучасними будівлями, у вас може виникнути спокуса вибрати сірі та графітові відтінки.
Світлий чи темний фасад?
Якщо будівля невелика, але розташована серед великих будівель, фасад світлого кольору зробить будинок візуально більшим. Якщо будинок явно домінує над іншими будівлями, можна вибрати темний колір фасаду, щоб будівля краще вписувалася в навколишнє середовище. Деякі домовласники побоюються, що будівля світлого кольору швидко стане сірою через пил, що осідає на поверхні стін. Насправді, пил, смог і бруд від потертостей шин або гальм легше переносяться в містах зі жвавими вулицями. Рекомендується вибирати фасадний матеріал, який легко чистити. У той час як грубу штукатурку важко утримувати в чистоті, фасад із деревного композиту стійкий до змивання водою, і бруд швидко зникає.
Модні кольори фасадів – які сучасні тенденції?
У будівельній галузі також існують примхи, і деякі тенденції зникають, у той час як інші стають надзвичайно популярними. Ще 20 років тому багато домовласників фарбували свою штукатурку в жовтий і помаранчевий кольори. Сьогодні, безумовно, в тренді сірий і бежевий кольори. Білий і бежевий – дуже універсальні кольори. Сірий або антрацит (часто використовувані разом) прекрасно відображають характер сучасних будівель. Також настійно рекомендується фасад із натурального дерева, тика або темно-коричневого кольору. Це земляні кольори, які чудово поєднуються з оточенням лісу, луки або великого саду.
Як поєднувати кольори фасадів?
Ніщо не заважає вам поєднувати різні кольори фасадів або навіть різні типи фасадних матеріалів. Наприклад, білий або бежевий рендер ефектно виглядає з частинами фасаду з композитних матеріалів. Кольори, пропоновані для фасадних плит, здебільшого імітують деревину – коричневий і відтінки сірого, тобто кольори універсальні, модні та естетично привабливі. Існують програми, в яких, сфотографувавши будівлю, можна вибрати два кольори, що елегантно виглядають поруч один з одним.
Не тільки штукатурка: кольори фасадних плит
Штукатурка і дерево можуть бути пофарбовані в будь-який колір. Трохи відрізняється фасад із деревного композиту. Композит – це суміш деревини та полівінілхлориду (ПВХ), а колір плитам надається вже в процесі виробництва. Композитний фасад Ecoforest доступний у п’яти модних відтінках: натуральне дерево, тик, темно-коричневий, антрацит і сірий. Композитні плити можна використовувати для оздоблення всієї будівлі в сучасному, класичному або навіть ретро стилі, а також поєднувати обрані композитні фасадні плити з традиційно пофарбованим облицюванням. Композитні фасади стають дедалі популярнішими серед архітекторів, будівельників та інвесторів, оскільки їх швидко і легко укладати. Вони виглядають як дерев’яні фасади, але не потребують просочення або оновлення кольору.