Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
25. 11. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Як чистити композитний настил?

Время на прочтение: 2 минут(ы)

Догляд за настилом

Композитні настили стають дедалі популярнішими. Основна причина цього – їхня довговічність. Вони є хорошою альтернативою класичній дерев’яній терасі.

Вони мають низку переваг:

  • вони виготовлені з комбінації пластику і дерева, тому візуально нагадують натуральне дерево;
  • вони значно дешевші за натуральну екзотичну деревину;
  • вони готові до встановлення після покупки;
  • їх можна використовувати відразу після встановлення;
  • немає необхідності захищати їх від несприятливих погодних умов – вони стійкі до низьких і високих температур, вогню і вологи;
  • немає необхідності захищати їх від несприятливих біологічних чинників – вони стійкі до грибкових утворень і нападу комах;
  • без сучків і скалок – дошки ідеально рівні;
  • приємний на дотик – по ньому можна ходити босоніж;
  • довговічність і рівний колір;
  • не потребують просочення чи змащення;
  • набагато простіші в обслуговуванні.

Всі перераховані вище переваги не означають, що тераса з композитного настилу не вимагає ніякого догляду. Як же очистити композитну дошку для настилу, щоб вона завжди виглядала доглянутою і якомога довше прикрашала мій настил?

Систематичне очищення

Систематичне очищення важливе під час догляду за композитним настилом. Однак хімічне очищення не повинно проводитися так часто, як у випадку з дерев’яним настилом, тобто не рідше ніж один раз на рік. Композитний настил захищений від атмосферних впливів і біологічних агентів. Це не тільки значно полегшує догляд, а й дає змогу проводити його рідше – у разі разового забруднення або затоплення.

Щодня догляд

Важливий постійний догляд за терасою. При цьому видаляються будь-які забруднення у вигляді піску, землі, листя, трави або бруду. Для цього не потрібно ніякого спеціального обладнання – достатньо віника, швабри і води. У разі сильніших забруднень на патіо може допомогти очищувач високого тиску, потужність якого дає змогу видалити всі види плям.

Очищувач високого тиску

Очищувач високого тиску – це пристрій, який може очистити практично будь-який бруд, що з’явився на композитній декінг-дошці. Однак важливо використовувати його правильно. Необхідно дотримуватися достатньої відстані між мийкою високого тиску і настилом. Ця відстань становить не більше двадцяти сантиметрів. Крім того, тиск не повинен перевищувати вісімдесяти бар. Форсунка має бути спрямована таким чином, щоб струмінь води був паралельний канавкам. Таким чином, бруд на поверхні плит зникне швидше.

Щітка з мідного дроту і наждачний папір

Якщо забруднення на композитному настилі особливо важко видалити, тобто забруднення, які неможливо очистити за допомогою очищувача високого тиску, можна використати мідну дротяну щітку або грубозернистий наждачний папір. Прибирання за допомогою такого обладнання, безумовно, більш інвазивне. Тому щітку або папір слід використовувати тільки для очищення місця забруднення, уникаючи іншої частини настилу. Також важливо вибрати правильний шліфувальний папір. Він повинен мати правильну зернистість. Настил слід очищати в напрямку канавок. Це запобігає появі подряпин.

Переміщення меблів і декоративних елементів

Також не варто забувати про необхідність регулярно змінювати положення всіх предметів на терасі – столів, стільців, горщиків, а також широких декоративних елементів, що мають відносно великі розміри та вагу. Це допоможе уникнути нерівномірного забарвлення композитного настилу внаслідок утворення темніших площин у місцях, де довгий час стояли меблі та предмети декору. Ця обробка необхідна тільки в перші шість місяців впливу ультрафіолетових променів на настил.