Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
08. 09. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Переваги дерев’яних фасадів – переваги використання дерева

Время на прочтение: 3 минут(ы)

Переваги дерев’яних фасадів

Проходять століття, світ змінюється, мода зазнає динамічних змін, а технологічний розвиток сприяє появі нових будівельних матеріалів. При цьому не змінюється одне – інтерес до дерева!

З незапам’ятних часів людина використовувала його для створення і виготовлення різних інструментів і навіть перших транспортних засобів. Сьогодні цей матеріал, як і раніше, користується великою популярністю, хоча тепер він носить більш декоративний характер.

Не дивно, що так багато людей обирають дерев’яні фасади.

У чому переваги дерев’яних фасадів?

Хоча сучасні матеріали можуть бути покриті шпоном різних типів, проте немає сумнівів у тому, що тільки натуральне дерево має свій неповторний характер.

Він унікальний тим, що кожна дошка має свій індивідуальний малюнок текстури. На поверхні з’являються різні спотворення і колірні відтінки, завдяки чому елементи, вкриті деревом, мають гарний вигляд.

Зробивши з дерева фасад, ви зробите будівлю теплою і затишною, і вона безумовно буде дуже чітко виділятися серед інших об’єктів. Крім того, пам’ятайте, що це екологічний матеріал.

Дерева можна садити заново, а виробництво дощок не накладає надмірне навантаження на навколишнє середовище.

Енергоефективна будівля з дерев’яним фасадом? Це можливо!

Ви хочете скоротити витрати на утримання будівлі, особливо взимку, коли ви витрачаєте буквально цілий статок на опалення? Звичайно, з даху йде багато тепла, і саме тут потрібно забезпечити хорошу теплоізоляцію, але стіни також важливі.

.

Фасад, обшитий деревом, ефективно ізолює внутрішню частину будівлі. Взимку менше тепла буде виходити назовні, що знизить ваші рахунки за електроенергію.

Але влітку, за тривалої спеки, температура всередині все одно буде досить приємною. Звичайно, якщо ви використовуєте кондиціонер, ви обов’язково заощадите на експлуатаційних витратах.

Конструкція, якою захоплюватимуться покоління

Багато сучасних матеріалів з часом втрачають свій первісний вигляд або навіть псуються під впливом погодних умов. Ви бачили старі дерев’яні споруди, наприклад, класичні гірські будинки? Чи знаєте ви, що деяким з них може бути більше 100 років ?! Так, довговічність дерева, особливо високої якості, якщо дійсно чудова.

Завжди вибирайте найкращі матеріали. Звісно, за фасадом потрібно час від часу доглядати. Однак це не дорогий і не надто складний процес.

З місцевих порід деревини найбільш міцними є дуб, сосна та модрина. Якщо ви розраховуєте на більшу міцність і гарний зовнішній вигляд, ви можете вибрати дошки з екзотичної деревини. Вони дорожчі, але багато хто з них мають природну стійкість до складних погодних умов.

Дерево – надзвичайно універсальний матеріал

У вас склалося враження, що обшита дошками будівля хоч і тепла, але приїдається? Це справа смаку, але якщо вас турбує такий ефект, ніщо не завадить вам комбінувати різні матеріали один з одним.

Дерево добре поєднується не тільки з натуральними матеріалами, в тому числі, наприклад, з каменем.

Крім того, у поєднанні з різними типами пластику, бетону, металу або скла воно має дійсно чудовий вигляд.

Якщо ви вирішили зробити весь фасад із дерева, потрібно стежити за тим, щоб дерев’яний фасад гармоніював з іншою частиною будівлі. З цієї причини ми також рекомендуємо виготовляти з цього матеріалу основу даху.

Підмостки.

Підмостки, на які ви встановлюєте фасад, теж мають бути дерев’яними. Не забудьте залишити спеціальні коридори, якими повітря вільно переміщатиметься. Відповідна вентиляція запобігатиме надмірному вбиранню води дерев’яним фасадом, що збільшить його термін служби.

Відповідна вентиляція запобігатиме надмірному вбиранню води дерев’яним фасадом.

Ми вже згадували, що за такою конструкцією потрібно час від часу доглядати. Це, безумовно, недолік дерева, але він не настільки незручний, щоб бути проблемою для більшості людей.

Однак виникає питання – коли і як підтримувати такий фасад?

Частота догляду залежить насамперед від обраної вами породи дерева. Найдешевша сосна, на жаль, чутлива до вологи і вам слід проводити технічне обслуговування на регулярній основі, найчастіше один раз на рік.

Якщо ви використовували дуже стійкі до атмосферних впливів породи дерева, ви можете обслуговувати їх раз на кілька років. 

Як ви це робитимете?

Просочення – найефективніше, але можна й пофарбувати дошки. Багато хто покриває їх фарбою, яка підвищує стійкість до суворих погодних умов і дозволяє змінювати колір. Якщо ж ви хочете зберегти природний вигляд дощок, вам слід покрити захищену деревину безбарвним лаком. Її поверхня буде глянцевою, ви витягнете малюнок текстури та підвищите стійкість дощок до УФ-випромінювання.

Ваш комментарий