Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
25. 11. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Композитний настил чи екзотична деревина для тераси?

Время на прочтение: 3 минут(ы)

Композитний настил або екзотична деревина для тераси?

До недавнього часу матеріалом номер один при виборі настилу були дошки з екзотичних порід дерева. Вони тверді й добре переносять примхливу погоду: дощ, сніг, мороз. Однак кілька чинників вивели на передній план композитні настили із суміші натурального дерева і пластику. Це пояснюється тим, що вони не тільки довговічніші, а й простіші в догляді та використанні.

Що відрізняє екзотичну деревину?

Екзотична деревина стійка до стирання, паразитів, грибків і добре переносить несприятливі погодні умови. Дошки з окремих порід екзотичної деревини (для настилу використовуються здебільшого тик, масарандуба та бангкірай) розрізняються за кольором і твердістю, а є й такі, що абсолютно не спалахують.

Переваги та недоліки екзотичної деревини

Екзотична деревина для настилу має компактну структуру, стійка до стирання і механічних ушкоджень, а її довговічність також підвищують природні смоли та олії, що містяться в її природній структурі. Однак недоліком екзотичної деревини є явище патинування, тобто посивіння. Тому, щоб затримати цей процес, рекомендується змащувати настил олією. Використання таких консервантів додатково підвищує стійкість деревини та зменшує вбирання вологи в дошки.

Оскільки існує безліч видів екзотичної деревини, корисно знати їхні індивідуальні характеристики:

  • Бангкірай – це дерево, яке дуже стійке до грибків і шкідників, але його рекомендується змащувати олією, оскільки воно змінює колір.
  • Кумару не потребує додаткового догляду.
  • Tatajuba дуже добре переносить контакт із водою, навіть морською.
  • Тик – популярна екзотична деревина, проте вона потребує консервації.

Природний колір і структура Массарандуба означають, що ця деревина потребує постійного догляду. Це тверда і красива дошка, але її потрібно мити і захищати олією для дерева з УФ-фільтрами.

Догляд за настилом з екзотичних порід дерева повинен здійснюватися відразу після завершення настилу, а потім повторюватися двічі на рік. Вартість ремонту може варіюватися від 40 до 110 фунтів стерлінгів за м2, і, крім витрат, необхідно також залучити фахівця.

Що таке деревний композит?

Суміш пластику й натуральної деревини у вигляді деревного борошна називається деревним композитом. Композитний декінг найчастіше використовується для настилів, фасадів будинків, пергол, навісів, парканів, підлог балконів і альтанок.

Суміш деревних частинок у вигляді борошна додається як наповнювач у полімерну основу, наприклад, полівінілхлорид (ПВХ), поліпропілен (ПП), поліетилен (ПНД). Оскільки в таку суміш додаються барвники, можна домогтися стабільного, рівного кольору – від світлої, натуральної деревини до антрациту. Поєднання горючої натуральної деревини та ПВХ робить композитні декінг-дошки негорючими.

Переваги та недоліки дерев’яного композитного настилу.
Деревний композит має високу стійкість до впливу ультрафіолетових променів. Виробники дають багаторічну гарантію на сталість кольору. Композитна дошка з дерева хорошої якості має дуже низьке поглинання вологи, тому їй не страшні ні жир, ні сік фруктів або квітів, ні трава. На ній не залишиться слідів від цигарок чи залишків хімічних речовин.

Композитні настили не потребують догляду, достатньо просто регулярно підмітати їх, намагаючись вичищати бруд із пазів між дошками. Для очищення композитного настилу можна використовувати мийку високого тиску. Якщо плями все ж з’явилися, можна скористатися професійними засобами для виведення плям.

Встановлення настилу

Дерев’яні та композитні настили дуже універсальні й можуть використовуватися для різних конструкцій. Виробники композитного настилу використовують рішення, які значно полегшують його виготовлення. Наприклад, на додачу до плит можна придбати монтажні елементи: кліпси, рейки, фризи, а самі плити і балки виготовити за точними розмірами – без відходів, тобто без прихованих і непотрібних фінансових витрат. Для кріплення дерев’яних дощок використовуються гвинти з нержавіючої сталі. Настил з композитних матеріалів і настил з екзотичних порід дерева можна укладати як на водопроникний ґрунт (тут рекомендується використовувати шар заповнювача або агроволокна), так і на непроникний ґрунт з ухилом 2%.

Встановлення композитного настилу

Композитний настил може бути встановлений на бетонну плиту, на бетонні стовпи і на ті самі балки, що й дерев’яний настил. Однак необхідно враховувати компенсаційний шов між дошками композитного настилу. Під час монтажу настилу з деревного композиту використовуються спеціальні монтажні кліпси, що дозволяють настилу працювати з урахуванням його теплового розширення.

Установлення настилів з екзотичних порід дерева

Конструкція настилу з екзотичної деревини повинна спиратися на балки або бетонні колони. Якщо тераса залита бетоном, необхідно або укласти балки, або вишкребти стяжку на тій самій висоті, що і вхідні двері. Дерев’яні бруси кріпляться до балок, обов’язково передбачаючи компенсаційні шви. Дошки мають бути прикручені до конструкції мінімум двома шурупами. Довжина шурупів має бути вдвічі більшою за товщину дошки.