Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
08. 09. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Як виробляються пиломатеріали і для чого вони використовуються?

Время на прочтение: 2 минут(ы)

Звідки беруться пиломатеріали?

Пиломатеріал – це деревний матеріал, який широко використовується насамперед як будівельний і будівельний матеріал. Як виробляється пиломатеріал і в чому його особливість? На ці питання ми відповімо далі в нашому пості.

Як виробляється пиломатеріал?

Пиломатеріал – це продукт, який утворюється при поздовжньому розпилюванні дерева. Потім стрічкові пилорами використовуються для розпилювання дерев’яних колод на дошки та палі відповідної товщини, а вертикальні пилорами – для групового розпилювання. Варто додати, що групове протирання набагато ефективніше під час виробництва пиломатеріалів. У цьому методі використовується задане зчеплення пил, тобто набір багатопилкових верстатів, рознесених на достатню відстань для отримання пиломатеріалу необхідної товщини. У результаті цього процесу утворюється пропил (різання по дереву), який являє собою більшу або меншу втрату розпиляного матеріалу.

Після отримання пиломатеріалу необхідно його як слід просушити. Процес сушіння робить сировину більш стійкою до механічних і біологічних факторів і, перш за все, робить її придатною для подальшого продажу та подальшого використання. Пиломатеріали, укладені на спеціальні штабелі, тобто опорні дошки, сушать на відкритому повітрі або в спеціально провітрюваних приміщеннях. Найчастіше штабелі укладають на бетонні блоки, завдяки чому обмежується ризик проникнення вологи із землі.

Застосування і класифікація пиломатеріалів

Правильно підготовлений пиломатеріал підходить для подальшого використання. Найчастіше він використовується в будівельній галузі (наприклад, будівельні балки, квадратний брус). Пиломатеріали найвищої якості використовують у виробництві меблів, різних предметів декору та підлогових покриттів. Також використовується як матеріал для виробництва вікон.

Пиломатеріал класифікується за:

  • способом обробки (необрізний і обрізний)
  • довжиною (коротка, середня довжина, довга)
  • порода деревини, з якої отримана (наприклад, дуб, ялина, береза, бук, сосна)
  • призначення (наприклад, будівельна, підлогова).

Ваш комментарий