Як вибрати розмір фасадних дощок та як їх встановити?
Клієнти, які орієнтуються на якість, найчастіше обирають екзотичні фасади. Однак ми також можемо вибрати хвойні та композитні фасади. Типів, звичайно, більше, але при виборі серед них не забувайте вибирати матеріали з високою стійкістю до т.зв. біологічна корозія. Також важливо, щоб деревина була добре просушена та просочена. Хочете дізнатися, як виглядає процес вибору плат та їх складання? Дізнайтесь у статті нижче – читайте далі!
Поради щодо укладання фасадних дощок. Чи мають вони бути за розміром?
Зважаючи на ширину доступних на ринку фасадних дощок, вона зазвичай коливається в межах дюжини або близько того сантиметрів – максимум до 15 см. Хоча ви можете знайти ширші дошки, вам слід уникати їх. Зі збільшенням цього параметра зростає ризик викривлення деревини під впливом погодних умов, а це може призвести до серйозних механічних пошкоджень.
Довжина, у свою чергу, багато в чому залежить від розміру фасаду. Найбільшою популярністю користуються 4-метрові дошки, але на ринку ви знайдете 6-метрові. Звичайно, пам’ятайте, що за необхідності їх завжди можна обрізати та вкоротити.
Товщина, вона практично завжди залежить від профілю цієї дошки. З огляду на форми та профілі фасадних дощок вибір надзвичайно великий:
Шторка профілю (ромб)
т.зв. Моделі ромб (затвор). Їхньою характерною особливістю є те, що мають різні пропорції і завдяки цьому дуже добре і сучасно виглядають на фасаді будівлі.
Фаза профілю
Ще одна пропозиція — дошки внахлест одна на одну — класичне рішення. Це найкласичніший фасадний профіль. Характерна фаска зі скошеними сторонами зробить будівлю виразною і виділить її серед інших будівель.
Профіль Softline
Планкові фасади у профілі Softline мають класичну ніжну форму без гострих країв – зазвичай вони мають товщину, що коливається в межах 15 мм.
Як бачите, вибір дуже широкий, тому рішення доводиться приймати насамперед, виходячи з власних потреб.
Однак особливу увагу слід приділити поверхні на стику фасадних дощок. Дуже важливо, щоб вона дозволяла вільно стікати воді та не мала гострих країв. Крім того, всі краї мають бути фрезеровані або закруглені. Без цього швидко відбудеться біологічна корозія деревини.
Під час монтажу фасадних дощок не забувайте їх провітрювати
Хоча хороші фасадні дошки просякнуті, без належної вентиляції вони швидко промокнуть, що скоротить термін їхньої служби. У такій ситуації це може призвести до несприятливого викривлення деревини. Так що пам’ятайте, що і всередині, і зовні дощок має бути вільний доступ повітря.
Система вентиляції створюється шляхом залишення зазору між фасадними лісами та стіною будівлі. Його ширина має бути не менше 19 мм – чим більше, звичайно, тим краще. Пам’ятайте також, що повітря може «затікати» під фасад як у верхній, так і в нижній частині. Обидва місця слід добре закріпити спеціальною сіткою – вона використовується для запобігання гніздування комах та дрібних гризунів. Сітка має бути щільною, але забезпечувати вільний приплив повітря.
Як правильно розташувати дошки на фасаді? Горизонтально, по діагоналі, по вертикалі.
Перший варіант, безперечно, найпопулярніший.
Дерев’яні фасадні дошки можна монтувати на стіну з будь-якого матеріалу, адже вони у будь-якому випадку прибиваються до заздалегідь підготовлених ґрат. Цей будівельний елемент виготовляється з дерева, металу чи системи алюмінію та дерева. Він виконує роль опори для дощок, але водночас відокремлює їх від стіни, забезпечуючи внутрішню вентиляцію.
Також не забудьте правильно закріпити ґрати. Дерев’яну слід просочити, а металеву покрити антикорозійним покриттям. Після розміщення на ній дощок ви втратите доступ до неї, що унеможливить подальше обслуговування.
Розміри самої решітки, в тому числі і розташування її елементів, багато в чому залежить від товщини стіни ізоляція. Зазвичай рейки розташовуються приблизно кожні 40-60 см, але ці параметри змінюються в залежності від конкретних факторів дизайну.