Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
21. 02. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Тераса з дерева чи композиту? Які дошки для тераси?

Время на прочтение: 3 минут(ы)

Будуючи терасу, ми часто питаємо, який матеріал покласти на терасу. Зазвичай вибирають дерево або композит, тому ми вирішили трохи спростити вибір порівнявши ці два типи поверхні тераси. Звичайно, ми врахували якісні дерев’яні та композитні плити.

Отже, давайте розглянемо переваги та недоліки обох матеріалів.

Матеріал для терас:

Дерево – це натуральний матеріал з унікальними характеристиками та красивою текстурою залежно від конкретної породи. Дерев’яні дошки піддаються камерному сушінню і стругаються з гладкою або рифленою поверхнею.

Композит – це матеріал, що складається з комбінації дерева та ПВХ або HDP, залежно від виробника. Композитні терасні дошки з HDP легше пошкодити і набагато менш довговічні, тому рекомендується вибирати дошки з вмістом ПВХ. Зазвичай вони товсті або з дрібними борозенками.

Просочення терасної дошки:

Натуральні терасні дошки (ялина, модрина, екзотичні породи дерева) при використанні вимагають просочення та змащування олією не рідше одного разу на рік. Альтернативою традиційному дереву є термодерево , яке не вимагає щорічного промаслювання, оскільки воно стійке до погодних умов.

У нашому реченні з термодерева представлені термососна і термоясен, який характеризується найвищим класом міцності та довговічності, та скандинавської сосни з трохи нижчими, але також дуже хорошими параметрами. Звичайно, кожна дерев’яна тераса вимагає догляду, тобто підмітання та очищення від бруду.

Композитні терасні дошки не вимагають просочення або промаслювання, але, як і дерев’яні плити, вимагають догляду, тобто очищення та миття, щоб на плитах не залишалися біологічні продукти. Композитний настил зазвичай миють за допомогою миття високого тиску.

Очищення терасних дощок:

Якщо бруд (жир, вино, фарба і т. д.) потрапив на дерево і його не можна видалити водою з миючим засобом, то дерев’яні дошки можна відшліфувати на місці або повністю за допомогою наждачного паперу і змастити маслом. Те саме стосується дрібних пошкоджень або подряпин.

Композитні дошки чистити набагато складніше. Якщо сміття не вдається видалити щіткою та водою, може виникнути проблема. Особливо це стосується плям, таких як жирні плями, наприклад, від смаженого на грилі або червоного вина. Цей тип бруду має тенденцію проникати в структуру композиту, що може спричинити стійкі плями, видалити які часто неможливо. У цьому випадку залишається лише замінити плату на нову.

Довговічність:

Дерев’яні дошки в залежності від породи відрізняються різною міцністю. Термін служби традиційної деревини зазвичай залежить від правильного просочення та щорічного догляду. Необхідність у просоченні не поширюється на деякі породи екзотичної деревини та деревину Thermory, яка без просочення та захисту має термін служби до 25 років+.

Композитні терасні дошки мають дуже довгий термін служби, тому що вони частково виготовлені з пластику, тому, як і пластик, вони дуже повільно розкладаються.

Деформація / скручування / розширення:

Під впливом погодних умов, зміни вологості та сонячного світла дерев’яна плита може дати усадку та набухнути, що може призвести до утворення мікротріщин, які є природною властивістю деревини. У рифлених дощок цей процес зазвичай непомітний.

При установці дерев’яних терасних дощок необхідно використовувати розширення між дошками щонайменше 5 мм.

Композитні терасні дошки мають властивість змінювати свій обсяг. Попри зовнішній вигляд, незважаючи на використання в основному штучних компонентів, плити досить сильно змінюють свій об’єм як по ширині, так і по довжині, тому при установці композитних плит при стиковці плит залишайте зазор на розширення в 2-3 см. Звичайно, також необхідний компенсаційний зазор щонайменше 5 мм між дошками.

Монтаж терасних дощок:

Можна непомітно встановити дерев’яну, так і композитну терасну дошку. Композитні терасні дошки готуються на заводі до прихованого монтажу. Деякі виробники дерев’яних терасних дощок також постачають свої дошки монтажними пазами, які адаптують їх для прихованого монтажу.

Дерев’яні дошки, не пристосовані для прихованої установки на заводі, можуть бути встановлені без видимих гвинтів за допомогою професійних монтажних систем.

Колір дерева та композиту:

Дерев’яні дошки можна пофарбувати в будь-які кольори терасовими маслами, проте для збереження бажаного кольору їх слід змащувати маслом не рідше одного разу на рік.

Композитні дошки зазвичай бувають кількох колірних діапазонів. Зазвичай це відтінки коричневого та сірого. Композитні дошки після укладання змінюють колір (блищать близько 10%). На терасі з композитних дощок неможливо перефарбувати дошки заново, вони повинні зберігати свій колір на все життя.