Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
21. 02. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Як побудувати дерев’яну терасу у Києві

Время на прочтение: 3 минут(ы)

Всупереч зовнішньому вигляду, зробити терасу самостійно не складає великої праці, хоча, звичайно, буде потрібна відповідна підготовка і все хороше планування. Ми повинні почати весь процес з вибору породи дерева для тераси, а також визначитися з конкретним типом дошки, тому що ми знайдемо кілька з них. Сьогодні ми розглянемо весь процес будівництва тераси та підкажемо, як це зробити правильно і без зайвих проблем. Звичайно, ми також запрошуємо вас скористатись допомогою, яку пропонують наші співробітники. Перевірте також, чим ми надихалися: 12 ідей для дерев’яної тераси, натхнення для дерев’яної тераси

Як побудувати дерев’яну терасу

У більшості випадків люди, які планують побудувати терасу, вибирають дерево як основний матеріал для її будівництва. Це, у свою чергу, найчастіше пов’язане із купівлею дощок з польських порід дерева. Доступ до нього відносно простий, і він не вартує великих грошей. Проте слід пам’ятати, що не вся польська деревина працюватиме на терасі.

Сосна або ялина, найдешевша деревина, зовсім не стійка до вологи і дуже швидко псується. Вибирати таку деревину можна лише у тому випадку, якщо ми плануємо робити криту терасу. Найкращим вибором буде деревина модрини або безсмертний дуб, найдорожчі, але, безумовно, найміцніші.

Після вибору певного сорту деревини саме час купувати лише дошки. Ми можемо просто вибрати просту терасну дошку, а також шпунтовану дошку або дерев’яну бруківку. Рішення слід приймати на свій смак, але особисто ми рекомендуємо шпунтовані дошки. Невеликі борозенки, вирізані на їх поверхні, добре відводять воду і запобігають ковзанню, і в той же час роблять дошку стійкішою до пошкоджень.

Земля є основою для будівництва тераси

Люди, які будують терасу своєї мрії з дерева, можуть природним чином створити структуру, приклеєну до будівлі, побудувати красиву терасу з дахом або навіть вирішити побудувати окрему терасу десь у глибині саду. Який тип ми виберемо – це індивідуальне питання, але в кожному з можливих варіантів грунт є найважливішою основою. При поганій підготовці тераса почне нахилятися, вона буде погано ізольована від землі і, отже, через короткий час перестане виконувати своє призначення.

Перед початком будівництва ми починаємо з ретельного очищення поверхні тераси та видалення всієї трави, кущів та рослинності, яка там є. Залежно від потреб для дерев’яної тераси може бути виготовлена ​​бетонна стяжка. Однак, якщо земля досить стійка, досить укласти бетонні блоки, роблячи це дуже обережно і таким чином залишаючи максимальну відстань в один метр між послідовними блоками. Рекомендується покласти нетканий агротекстиль на землю та присипати його щебенем. Таким чином, ми обмежуємо вплив вологи на підлогу тераси і запобігаємо росту бур’янів.

Дерев’яна конструкція тераси

Підготувавши землю, можна розпочати будівництво самої тераси. Звичайно, заздалегідь потрібно обзавестися не лише дошками, але й такими інструментами, як молоток, викрутка, кілька видів пилок, наждачний папір, гарні рукавички та потрібна кількість цвяхів або шурупів. Почнемо, звичайно ж, із укладання балок. Якщо тераса приклеєна до будинку і на неї ведуть двері з квартири, давайте кілька разів перевіримо, чи ми визначили висоту тераси. Занадто високе значення запобігатиме відчиненню дверей, а надто низьке створить небезпечний поріг при вході.

На балки необхідно поставити шайби і змонтувати куточки. Звичайно, не забуваємо і про прикріплені до анкерів сталеві куточки, що зміцнюють всю конструкцію. Після цих дій ми розпочинаємо фінальну стадію будівництва, що, звичайно ж, займе відносно багато часу. Отже, укладаємо дошки настилу, намагаючись робити це акуратно, закриваючи будь-які зазори і в той же час не притискаючи дошки дуже один до одного. Видавлювання дощок ускладнює їм роботу в мінливих погодних умовах, що сприятиме їхньому швидкому зносу. У той же час, дошки можуть неприємно рипіти.

Після побудови тераси ми повинні захистити її

Завершення будівельних робіт тераси завжди має означати її ретельне миття та ополіскування водою під високим тиском, наприклад, за допомогою автомийки. Будівництво тераси – гарний час, щоб одразу провести її перший ремонт. Дошки, призначені для тераси, повинні мати заводський захист, але оскільки у нас все свіжоприготовлене і терасу не потрібно чистити від меблів, варто провести додаткове обслуговування самостійно.

Ми спочатку на вимиті дошки нанести просочення, дуже намагаючись рівномірно розподілити її по поверхні. Наступним етапом є змащення дощок олією. Спеціальна олія призначена для того, щоб глибоко проникати в структуру деревини та захищати її не лише від поганих погодних умов, а й від цвілі та грибка. Нарешті, за бажання можна додатково покрити деревину безбарвним лаком. Це додасть дошкам додатковий блиск, виділить їхній природний колір і водночас створить додатковий захисний шар.

Ваш комментарий