Ремонт тераси – як відремонтувати дерев’яну терасу
Дерев’яні тераси користуються неослабною популярністю. Вони винятково красиві, мають унікальний характер, а також чудово пахнуть і забезпечують безпеку користувачів (деревина добре поглинає падіння).
Однак, якщо у вас є дерев’яна тераса, ви повинні пам’ятати про періодичне обслуговування.
Ви задаєтеся питанням, навіщо потрібно час від часу доглядати за дерев’яними терасами?
Дерев’яні дошки прямо з заводу виглядають свіжо і винятково красиво – від них неможливо відірвати погляд. Виробники зазвичай професійно захищають свої матеріали різними просоченнями, які, однак, з часом втрачають свої властивості. Якщо ви обрали не екзотичну деревину, деструктивні процеси підуть досить швидко.
Для дерева найгірше волога, але й тривале перебування на сонці теж згубно позначається. Якщо просочення перестає виконувати свою роль, деструктивний процес взимку буде швидко прогресувати, особливо при сильних перепадах температури. Нині в нашій країні типова зима, коли температура вдень позитивна, а вночі мінімально мінусова.
В результаті вода спочатку потрапляє на дошки, потім замерзає в них і, природно, починає розширюватися. Цей процес повторюється кожен денний цикл. Коли на це йде багато часу, дошки можуть потріскатися або пожолобитися.
Мох, цвіль, пліснява, пліснява.
Мох, пліснява і грибок також є проблемою, які також можуть пошкодити деревину. Тому, якщо ви хочете насолоджуватися своєю терасою довгі роки, вам слід час від часу оновлювати її. Найкращий момент – початок весни, коли настають перші теплі дні, що забезпечують комфорт роботи на свіжому повітрі.
Також існує ймовірність того, що терасні дошки просто не були закріплені належним чином.
Також існує ймовірність того, що терасні дошки просто не були закріплені належним чином.
1. ретельне очищення тераси
Перед початком робіт з технічного обслуговування поверхні, що захищаються, мають бути належним чином підготовлені. Дошки слід вимити і знежирити, бажано з використанням спеціалізованих хімікатів. Почати слід з очищення простою водою. Найкраще рішення тут – мийка високого тиску, за допомогою якої бруд видаляється відносно швидко і ретельно.
За його відсутності ви завжди можете розраховувати на воду із садового шланга та щітки. На жаль, це означає більше роботи, оскільки терасу потрібно мити. Пензель повинен мати більш тверду і жорстку щетину. Таким чином видаляються пісок, пил, різні види моху, галька та інше сміття з тераси.
Після цього процесу настав час позбутися того, що не завжди видно неозброєним оком, зокрема жиру. Якщо вони залишаться, засіб для догляду не прилипне до поверхні. Тут ми рекомендуємо використовувати спеціалізовані засоби для очищення терас. Метод аналогічний описаному раніше. Хімікати можна просто підключити до мийки високого тиску. Коли його немає, вам доведеться вручну покласти його на терасу, почекати кілька хвилин, а потім знову почистити. Нарешті, ретельно промийте все водою – бажано зі шланга, хоча ви можете навіть використовувати звичайну садову лійку.
2. Застосування консерванту
Коли дерев’яні дошки ідеально очищено і знежирено, час переходити до завершального етапу робіт – ремонту. Найпоширеніший метод змащення – втирання в деревину спеціальних хімікатів. Вони добре проникають у структуру плит і тим самим ефективно захищають від висихання або впливу вологи.
Для змащування волосся слід використовувати спеціальні якісні засоби. Вам також знадобиться пензель, бажано широкий і з досить жорсткою щетиною. Консервант необхідно дуже обережно розподілити по поверхні, приділяючи особливу увагу затишним куточкам і тріщинам. Після закінчення роботи почекайте близько 15 хвилин, а потім ретельно видаліть все масло, що залишилося на дошках.
Це ще не кінець роботи. Змащування волосся проводять двічі – після видалення надлишків засобу почекайте близько 12 годин. Тож давайте добре сплануємо ці дії. Після закінчення цього часу описана вище процедура повторюється, тобто змазування олією і збір надлишків агента. Тепер потрібно почекати близько 2 днів, щоб переконатися, що дошки добре збереглися.
Теперь потрібно почекати близько 2 днів, щоб переконатися, що дошки добре збереглися.
З цього моменту ви можете вільно користуватися терасою.
С цього моменту ви можете вільно користуватися терасою.