Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
29. 04. 2024   ·   Комментарии: 0   ·

Морилки – застосування та види

Время на прочтение: 3 минут(ы)

Широко доступна колірна палітра, простота нанесення і привабливий декоративний ефект роблять морилки одним із найпопулярніших продуктів для фарбування деревини. Це особливо бажана підготовка, коли ми хочемо надати дереву унікальний колір, зберігши при цьому текстуру.

Так що ж таке морилки?

Морилка – це препарат, який здебільшого використовується для надання кольору дерев’яним елементам, а також дерев’яним поверхням (усі види фанери та ДСП). Його також часто використовують для компенсації колірних відмінностей.

Основними інгредієнтами морилки є пігменти та барвники, які можна розчиняти у воді або розчинниках. Завдяки своїй консистенції морилка може глибоко проникати в структуру деревини, а це значить, що, на відміну від покривних фарб, вона не створює захисний шар тільки на поверхні деревини. Завдяки використанню морилки можна отримати колір дерева, який ми оберемо, при збереженні видимих кілець.

Основне призначення морилки – змінити колір деревини. Багато разів можна зустріти твердження, що це препарат, здатний захистити деревину від шкідливих зовнішніх факторів. Однак це хибна думка, бо ми можемо отримати захисний ефект лише в разі додаткового оздоблення з використанням лаку, воску або глазурі.

Типи морилки для дерева

Перший тип плям, про який слід згадати, – це препарати з розряду плям від води. Вони широко доступні в більшості магазинів DIY, а їхні основні інгредієнти – водні розчини пігментів і барвників.

Наступна група включає барвники на основі розчинників. Пігмент, який вони містять, розбавлений органічними розчинниками. Вони характеризуються коротким часом висихання, набагато більшою стійкістю до УФ-променів і яскравими кольорами. Через свою консистенцію цей тип морилки здебільшого використовується під час фарбування розпиленням.

Інша група – нітрофарбники, які крім стандартних пігментів і барвників містять ще й домішку розчинника. Їх легко використовувати, в основному завдяки своїм властивостям. Нітро-плями швидко сохнуть, добре проникають у дерев’яні поверхні та захищають від шкідливого впливу сонячних променів.

Найпопулярнішим типом плям сьогодні є масляна пляма. Це спеціальний препарат на основі олій та натуральних рослинних восків. Цей тип плям особливо рекомендується для поверхонь, що піддаються інтенсивному використанню. До них належать підлоги з цільного дерева та сходи. Особливо цікавий ефект, який можна отримати після використання цього типу морилки. Вкрита ним поверхня стає трохи шорсткою, тому вона не так схильна до відшаровування або відколів, як це часто буває при використанні інших препаратів. Тут особливо рекомендуються продукти OSMO.

Як нанести морилку для дерева?

Спосіб застосування препарату має бути вказаний на кожній упаковці, де ми можемо знайти спосіб застосування, запропонований виробником. Найбільш популярне рішення – наносити препарат пензлем (довжина щетини до 30 сантиметрів), розпилювачем або валиком. Якщо у нас немає аксесуарів, ми можемо використовувати вологу губку або тканину, щоб нанести пляму в екстреній ситуації. У цьому випадку варто проявити ретельність і акуратність, тому що від того, як кріпиться деревина, залежить, чи прослужить вона нам довгі роки. Популярність морилки, як і раніше, буде дуже високою через їхню високу ефективність. Додаючи до цього зростаючу популярність дерев’яної обробки, ми можемо бути впевнені, що використання морилки буде звичайним явищем.

Ваш комментарий