Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
08. 09. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Як захистити дерев’яну терасу взимку

Время на прочтение: 4 минут(ы)

Як захистити дерев’яну терасу взимку

Дошки, виготовлені для терас, звісно, мають заводський захист, найчастіше їх змащують олією під дуже високим тиском. Такий захист дерева, хоч і глибокий, не триває вічно, і ми повинні регулярно підтримувати терасу, щоб вона служила нам вірою і правдою протягом багатьох сезонів.

Як перевірити, чи потребує наша дерев’яна тераса додаткового захисту?

Найбільший “вбивця” терасних дощок – це вологість у поєднанні з великими перепадами температур. Коли захист деревини втрачає свої властивості, в її структуру починає проникати волога. Цю проблему легко помітити. Якщо просочення ще працює, крапля води має залишитися на дошці. Коли ця крапля поглинається деревиною, ви можете бути впевнені, що захист деревини більше не виконує свою роль.

Структура вологої дошки, що зазнала впливу низьких температур, почне заповнюватися невеликими тріщинами. Вони будуть рости всю зиму, і, нарешті, навесні ми побачимо нашу потрощену дерев’яну терасу, часто навіть злегка прогнилу в багатьох місцях.

Структура вологої дошки, що зазнала впливу низьких температур, почне заповнюватися невеликими тріщинами.

Завдяки регулярному догляду ми не тільки подбаємо про естетичний зовнішній вигляд дерев’яної тераси, а й заощадимо на витратах, пов’язаних з ремонтом або навіть виготовленням тераси з нуля. 

Як убезпечити дерев’яну терасу, підготовка

Догляд за дерев’яною терасою здебільшого слід проводити двічі на рік, тобто на початку осіннього періоду, а й одразу після закінчення зими. Однак, якщо в жовтні був проведений гарний догляд з використанням хороших і ретельно нанесених олій, одного догляду на рік має вистачити. Однак перед початком обслуговування слід пам’ятати про кілька важливих речей: деревина, що консервується, має бути сухою

Догляд за дерев’яною терасою здійснюється тільки тоді, коли деревина добре просохла, тому ми повинні вибрати сонячний період або, принаймні, відсутність дощу.

Догляд за дерев’яною терасою здійснюється тільки тоді, коли деревина добре просохла.

Хороша погода повинна триматися не менше 2 днів

При початку догляду за на дерев’яній терасі варто подивитися поточний прогноз погоди. Ми не можемо фарбувати дерево на наступний день після сильного дощу, але водночас добре вибрати період, коли сонячна погода також буде гарною, щонайменше 2 дні після консервації, щоб олія добре проникала в деревину та повністю висохне.

Дерев’яну терасу необхідно ретельно вимити

Вибір сонячних днів також важливий, тому що перед консервацією деревина має бути міцною. Одного підмітання недостатньо, щоб позбутися бруду, що проник у конструкцію. Найкраще мити терасу за допомогою мийки високого тиску. Якщо бруд дуже твердий, не обійтися без більш серйозного очищення поверхні металевою щіткою. Вимита дерев’яна тераса, звісно ж, має добре висохнути на сонці.

Уникайте вітряної погоди

Всупереч вигляду, вітер не буде нашим союзником при догляді за дерев’яною терасою. Хоча теоретично він може прискорити процес висихання просочувальної олії для дерева, з іншого боку, він буде переносити багато пилу і бруду, забруднюючи поверхню, що захищається.

Пофарбування тераси маслом

Коли закінчився весь процес підготовки тераси до зимового захисту, настав час її просочити. Зрозуміло, вам слід заздалегідь отримати відповідне просочення і зробити тут важливе зауваження.

На оліях для терасної дошки справді не варто економити. Найкраще обирати продукти від хороших виробників і водночас стежити за підготовкою до конкретного типу дерева, з якого зроблено нашу дерев’яну терасу.

Тому ми рекомендуємо продукти з нашого асортименту. Наш досвід дозволив нам відібрати найкращі продукти. Сподіваємося, що ми допомогли вам і відповіли на питання, як захистити дерев’яну терасу від зими.

Само нанесення просочення – процес простий, але, на жаль, виснажливий. Для цього нам знадобиться короткий пензель, але з дуже густою щетиною. Наносимо олію на пензель і акуратно, завжди товстим шаром, профарбовуємо нею дерево. Захищеній таким чином поверхні слід дати повільно висохнути протягом щонайменше 24 годин.

Захищеній таким чином поверхні слід дати повільно висохнути протягом щонайменше 24 годин.

Час остаточного висихання залежить від того, який конкретно препарат ми обрали. Просочення з коротшим часом висихання, хоча й зручніші у використанні, не так глибоко проникають у структуру деревини, як оливи з довшим часом висихання.

Перше слід обирати просто тоді, коли зміна літа й осені вкрай несприятлива з погляду погодних умов, і надовго не буде сухої та сонячної погоди.

Перше слід обирати просто тоді, коли зміна літа й осені вкрай несприятлива з погляду погодних умов.

Просочення тераси

Звичайно, нам ще належить переконатися, що просочення висохло належним чином і щоб наші терасні дошки не боялися дощу і ранкових заморозків. Підставою для його визначення, звісно ж, є час висихання, який завжди вказується на упаковці з просоченням. Однак підходити до цієї інформації потрібно з деякої дистанції. Ранньої осені сонце вже не таке сильне, як влітку, небо часто буває похмурим, а ночі стають вологими. Усе це може збільшити час висихання. Найкраще просто подивитися на пофарбоване дерево. Коли просочення ще не висохло, настил матиме виразний блиск. Поява суцільного мату – ознака того, що процес сушіння вже завершено.

Як захистити композитну терасу

Сьогодні багато людей вирішують зробити свою дерев’яну терасу з композитних дощок. Вони поєднують у собі подрібнену деревину з дуже міцним ПВХ-пластиком. Цей тип дошки може бути оманливо схожий на справжнє дерево, але насправді він не має до нього ніякого відношення. Додавання пластику робить плиту дуже стійкою навіть до найгірших погодних умов, включно з низькими температурами в суворі зими. Тому в обслуговуванні такої тераси немає жодного сенсу. Також варто розвінчати міф, пов’язаний з необхідністю розчищати сніг з таких дощок взимку. Це абсолютно не так. Якщо сніг на терасі взимку нас не турбує, нам нема про що турбуватися, бо композитна дошка все одно не вбирає вологу.

Ваш комментарий