Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
08. 08. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Брус для будівництва альтанки – який вибрати?

Время на прочтение: 3 минут(ы)

Що таке брус?

Почнемо з короткого пояснення того, що таке квадратний брус або загальновідома балка. Це просто балка квадратного перетину. Буває у вигляді струганих, неструганих і клеєних. Брусок можна вирізати як завгодно, тому вони ідеально підходять для створення власних дизайнів. Найкраще брус із дуба, який відрізняється особливою міцністю.

Який сорт дерева вибрати?

Дуже гарним вибором деревини для альтанки буде скандинавська смерека, яка особливо стійка до вологи та низьких температур, до того ж більш тверда і набагато краще зберігає тепло. На жаль, у нього є один дуже важливий недолік – ціна. Це набагато дорожче за вітчизняну деревину. У Польщі основними породами дерев, які використовуються при будівництві альтанок, також є хвойні породи, що зумовлено їхніми технічними параметрами. Особливою популярністю користуються сосна і ялина. Листяні дерева для цієї мети використовуються набагато рідше, але якщо ви виберете таку деревину, найкраще підійдуть вільха, дуб і в’яз. Листяні дерева – поганий будівельний матеріал для елементів садової архітектури, оскільки вони легко піддаються ураженню грибком і вбирають вологу.

Строгана деревина – ідеальний вибір для альтанки

Для будівництва альтанок використовують стругані квадрати розмірів залежно від підготовленого дизайну. У нашому магазині ви знайдете брус розміром 100х100, 120х120, 150х150, 200х200, а також 250х250 і 300х300 мм. Якщо вам потрібні інші нестандартні розміри, ми також можемо виготовити їх для вас.

Балки також можна знайти на лісопилках або в деяких столярних майстернях, які згладжують дерево і видаляють нерівності. Серед струганих брусів ми розрізняємо безвузлові та вузлуваті.

Серед струганих брусів ми розрізняємо безвузлові та вузлуваті. Перші з них більш стійкі до пошкоджень і втрат. Подекуди пропонують розпил бруса підходящим способом для обраного проєкту. Також варто відразу купувати сушену деревину. У разі фундаменту альтанки найкращим рішенням будуть дерев’яні опори, а біля стін і даху буде вигідніше використовувати спеціально профільовані дошки.

Шкідливість вологи для деревини

Деревина, з якої будуватиметься альтанка, має бути ретельно просушена і захищена від комах. Крім того, деревина, призначена для цієї мети, має бути стійкою до утворення сучків і тріщин. Якщо ми вирішили купувати деревину, варто заздалегідь дізнатися у продавця, як сушили деревину. Камерний метод ефективніший, ніж звичайна сушка в сушарці, завдяки тому, що позбавляє грибка, спор у тріщинах тощо. Однак потрібно враховувати, що і в цьому випадку ціна буде вищою. Деревини для будівництва альтанки має бути не більше 18%. Якщо це станеться, в майбутньому, ймовірно, знизиться міцність конструкції. Вологість деревини також має великий вплив на конструкцію самої альтанки. Якщо вона дуже суха, вона не гнеться, що набагато зручніше і дозволяє довше користуватися.

Як захистити деревину для альтанки?

Дошки для садової альтанки слід берегти від потрапляння вологи під час використання. Найпростіше рішення – купити готовий брус із просочених під тиском дощок. Цей вид просочення по дереву найефективніший. Ви також можете вибрати захист панелей самостійно, використовуючи ресурси, доступні в магазині. Доступні продукти розрізняються складом і кількістю біоцидів. Часто препарати цього типу засновані на маслах або розчинниках. Ви можете використовувати три методи просочення деревини самостійно:

Ви можете використовувати три методи просочення деревини самостійно:

Парбування – для цього методу слід використовувати пензель з м’якою щетиною, Розпилення – необхідно мати садовий обприскувач, Замочування – це найбільш вимогливий метод. Він полягає в ритті котловану і закріпленні його ізолюючою плівкою. Потім підготовлене місце заливається просоченням, і деревина замочується в ньому на кілька годин. Після такої ванни дайте дереву висохнути.

Крім того, з часом ви можете пофарбувати конструкцію в будь-який колір, щоб ваша садова альтанка набула додаткової глибини і більше гармоніювала з вашим садом.

Дерев’яний субстрат у альтанці?

Якщо зважитися на цей вид рішення, варто розмістити альтанку на рівній поверхні, бажано на бетонній стяжці або брукованій поверхні. Це необхідно, якщо ви мрієте про дерев’яну підлогу.

Криша альтанки – які матеріали використовувати?

Кришу альтанки слід покрити легкими матеріалами, які не будуть обтяжувати ніжну конструкцію. Найчастіше використовують бітумну або осикову стружку – невеликі стругані дошки завдовжки до 40 см, завширшки 8-10 см і завтовшки 4-5 мм. Установка полягає в прибиванні до опалубки дощок, що нагадують плитку. Солома і солома також набирають популярності завдяки своїй чудовій теплоізоляції. На жаль, у цьому випадку вам знадобиться фахівець і довгий матеріал, що не так просто. Якщо ми вирішили використовувати бітумну черепицю або руберойд, треба також враховувати той факт, що на даху необхідна повноцінна обшивка.

Будівництво альтанки – своїми руками

Хоча це може здатися дуже складним, напевно після прочитання гайдів ви зможете впоратися з цим завданням. Ключовим питанням є вибір правильної деревини та дощок і правильна обробка цього матеріалу. Однак можете бути впевнені, що ваш сад обов’язково набуде додаткового шарму.

Ваш комментарий