Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
20. 02. 2023   ·   Комментарии: 0   ·

Як зробити терасу?

Время на прочтение: 3 минут(ы)

Створити терасу можна кількома способами залежно від основи або її відсутності. Класичний спосіб укладання тераси – укладання терасної дошки на лагах. Таким чином тераса вентилюється, не скупчуються опади, дерево служить довго. Якщо основи немає, то потрібно створити опори для конструкційного бруса, на які спиратиметься лаги.

Опори можуть бути виконані з будь-якого матеріалу, стійкого до опадів і перепадів температур, це може бути, наприклад, стрічковий фундамент із з/б (з подальшим захистом від руйнування), металевий каркас.

Грунт також не завадить доопрацювати, хоча б застелити плівкою, засипати гравієм, оскільки прибрати траву, що проросла, буде потім проблематично. Якщо основа вже готова, бетонна стяжка (не забудьте нанести гідроізоляцію) або основа влаштовувалася як зазначено вище, можна приступати до укладання лаг.

При використанні термообробленої деревини в якості оздоблювального матеріалу, то і лаги теж повинні бути в ідеалі з термодерева, тому що у нього однакове розширення на вплив температури і вологості, а саме його практично повна відсутність такого.

У разі використання лаг зі звичайної сосни, пластику чи інших матеріалів , в майбутньому велика ймовірність зміни геометрії всієї тераси, тому що лаги і терасна дошка живуть своїм окремим життям.

Лаги укладаються з кроком 50-70 см. Якщо основа з бетону або плитки – на будь-якій основі де скупчується вода, необхідно лаги підняти від основи.

Термодерево не призначене для використання в місцях, де передбачається повне занурення у воду. У той же самий час з успіхом використовується для облаштування терас навколо басейнів і в облаштуванні вологих приміщень.

Термодерево не призначене для використання в місцях, де мається на увазі повне занурення у воду.

Підняти лаги можна спеціальним видом кріплення, як шпильки з гайками, в цьому випадку необхідно пробурити підставу, при облаштуванні терас на експлуатованих покрівлях і терас над поверхами – цей спосіб не підходить, тому що порушується цілісність гідроізоляції та протікання гарантовані.

Підняти лаги можна спеціальним видом кріплення, як шпильки з гайками, в цьому випадку необхідно пробурити підставу.

У цьому випадку потрібно використовувати регульовані опори. Мінімально необхідно підняти на 2 см від рівня підлоги. Після цього можна приступати безпосередньо до монтажу терасної дошки з кроком 6-8 мм між дошками.

У разі використання фірмового кріплення, цей крок уже витримано, вам лише необхідно встановлювати в паз кліпсу.

Враховуючи перетин лаги – 42х68 мм і товщину терасної дошки (у термоясеня від 20 мм, у термососни 26 мм), плюс 20 мм мінімально необхідний зазор, ми маємо 82 мм для термоясеня і 88 мм для термососни.

У деяких випадках і 20 зайвих міліметрів по висоті вже критичні. У цьому випадку можна використовувати монтаж тераси на клею.

Монтаж тераси на клею.

Монтаж тераси на клею дуже вимогливий насамперед до самого клею і до технології пристрою.

На даний момент існують якісні клеї з хорошою адгезією (проникнення) різних матеріалів.

Стійкість до перепадів температур не менш важлива. При такому вигляді укладання вода буде накопичуватися в швах між терасовими дошками, що не є добре.

При такому вигляді укладання вода буде накопичуватися в швах між терасовими дошками, що не є добре.

Для цього шви потрібно заповнити герметиком.

При такому влаштуванні тераса стає додатковою ізоляцією від опадів, що тим більше добре якщо під терасою буде приміщення.

І нарешті третій і найпростіший спосіб – використовувати декінг (садовий паркет). Принадність цієї продукції полягає в тому, що збере його навіть дитина.

Представляє декінг із себе терасну дошку зафіксовану на пластиковій основі з кріпленням – такими собі модулями. Ці модулі досить легко збираються воєдино, єдине що необхідно – рівна основа.

Покривати олією чи ні, це ваш вибір, завжди можна відновити первісний вигляд посивілої термодошки.

Ваш комментарий