Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
29. 04. 2024   ·   Комментарии: 0   ·

Скільки коштує дерев’яний фасад? Дошка фасадна

Время на прочтение: 4 минут(ы)

Скільки коштує дерев’яний фасад?

Дерев’яні фасади служать безперервно протягом дуже довгого часу. Сьогодні, незважаючи на панування сучасних будівельних матеріалів, усе ще часто будівлі цього типу «покривають» натуральним деревом. Наприклад, встановлюючи їх на верхньому поверсі будівлі або комбінуючи їх цікавим чином з іншими, більш сучасними матеріалами.

Що пропонує ринок фасадів і що варто вибрати?

У випадку дерев’яних фасадів однозначно можна вибрати домашні породи дерев. Вони не тільки гарно виглядають і дуже доступні, а й їхня ціна виглядає дуже привабливо порівняно з екзотичними видами. З домашніх порід, звісно, найпопулярнішими є ялина і сосна, а також модрина. У випадку з деревиною хвойних порід у нас дійсно найкраще співвідношення ціна/якість. З деревом легко працювати, і в ньому багато смоли, що збільшує його міцність. Модрина ж вирізняється винятково красивим зовнішнім виглядом і великою стійкістю до складних погодних умов, але коштує трохи дорожче. Для декого недоліком є те, що з часом він починає змінювати свій колір. Деревина стає сірою або коричневою залежно від того, як вона впливає на будівлю.

Які фасадні плити найкращі?

Зважаючи на види, чужі нашій кліматичній зоні, але все ж доступні за розумною ціною, безперечно варто поглянути на скандинавську ялину або дошки з червоного кедра. Особливо хорошим вибором тут буде кедр, тому що це дерево росте у вкрай несприятливих кліматичних умовах, тому ви можете розраховувати на його стійкість до вологи. З іншого боку, скандинавська ялина – дуже міцна деревина, тому що в неї мало сучків і густо розподілені кільця.

Зрештою, залишаються типові екзотичні породи, тобто дошки, наприклад, з татаджуба, окуме або меранті. В даному випадку ми маємо справу з найвищою ціною дощок, але в той же час їх довговічністю на довгі роки навіть без регулярного догляду. Однак екзотичні види обирають насамперед через неймовірне розмаїття їхнього природного забарвлення. Жодна розписна дошка не матиме такого красивого вигляду, як з натуральним кольором. Дошки з екзотичних порід дерева насамперед дозволяють створювати химерні візерунки на фасаді будівлі.

Дошки з екзотичних порід дерева в першу чергу дозволяють створювати химерні візерунки на фасаді будівлі.

Дерев’яний фасад у зборі

Необхідно пам’ятати, що вибір навіть найкращої деревини для нашого фасаду не гарантує його довговічність, якщо ми нехтуємо його конструкцією.Зрозуміло, фасадні дошки монтуються на прикріплені до будівлі будівельні риштування. Тут можна спробувати будівельні риштування, також дерев’яні або металеві. На ринку також представлені будівельні риштування з алюмінію і дерева, легкі, міцні і прості в збірці.Рейки риштувань мають бути шириною від 3 до 5 см. Обов’язково потрібно стежити за тим, щоб вони були міцно прикріплені до будівлі. Будівельні риштування не тільки підтримують важкі дошки, а й сприймають усю силу вітру, що впливає на нашу будівлю.

Горизонтальний дерев’яний фасад

Інше питання стосується монтажу дощок на вже підготовлених підмостках. Їх можна вільно встановлювати горизонтально, вертикально або під кутом 45o, але варто ретельно продумати конкретне рішення. Щоб фасад із дерева мав гарний вигляд, його форма не повинна відрізнятися від загальної архітектури будівлі. Тож дошки укладаємо так, щоб вони становили єдине ціле з будинком. Також не забудьте залишити мінімум вільного простору між дошками. Дерево працює, залежно від погодних умов, і не залишаючи вільного місця, ми швидко прокидаємося з понівеченим або потрісканим фасадом.

Звісно, варто поєднувати зведення дерев’яного фасаду з теплоізоляцією будівлі, якщо ми цього раніше не робили. У вільні простори будівельних риштувань можна встановити пінополістирол, хоча в цьому випадку мінеральна вата працює набагато краще. Не можна забувати про вентиляційний зазор. Між будівлею і фасадними дошками мають бути зазори близько 20 мм, щоб забезпечити хорошу вентиляцію всієї конструкції. Це особливо важливо в дощову погоду. Вологі плити швидше сохнуть за хорошої вентиляції, що подовжує термін їхньої служби.

Вологі плити швидше сохнуть за хорошої вентиляції

Просочення – безумовно, найважливіший метод лікування. Завдяки йому деревина не вбирає вологу, на ній не з’являється мох, грибок і пліснява, а дошки стають більш стійкими до займання. Обираючи просочення під тиском, повторити його доведеться приблизно через 5 років.

Однак лакування оберігає деревину від втрати природного кольору. Лаки є бар’єром від УФ-випромінювання, захищають від механічних пошкоджень і підкреслюють сяйво дерева. Цю процедуру слід повторювати приблизно кожні два роки.

Стандартне фарбування може замінити лакування і просочення. Фарба хорошої якості захищає деревину від руйнівних впливів часу на термін до 8 років, але, з іншого боку, вона, на жаль, закриває унікальну фактуру дощок, тож не всім таке рішення має подобатися. 

Ви також можете спробувати засіб для фарбування, мета якого насамперед – поліпшити естетичний вигляд дощок. Морилка якось «витягує» природну структуру деревини та підкреслює її колір. На жаль, однак, навіть найкращі морилки не є ефективним засобом захисту від вологи, плісняви та грибка або втрати кольору деревини.

Виконання дерев’яних фасадів

Якщо ви хочете знати потенціал витрати на реалізацію дерев’яного фасаду звертайтеся в нашу компанію. Наші фахівці нададуть початковий розрахунок і оцінку проєкту.

Скільки коштує дерев’яний фасад?

На витрати на виготовлення дерев’яного фасаду впливає безліч чинників, зокрема висота будинку, товщина утеплювача, поверхня фасаду, розташування, оздоблення кутів і віконних ніш. Щоб отримати точну оцінку, ми рекомендуємо вам зв’язатися з нашою компанією без будь-яких зобов’язань. На підставі зібраної інформації наша компанія зможе точно оцінити вартість дерев’яного фасаду.

Також варто пам’ятати, що на вартість дерев’яного фасаду впливає не тільки ціна дошок, а й решітка загалом, саморізи, системи кріплення, просочення і трудовитрати.

Ваш комментарий

Прямий зв'язок з менеджером

Менеджер відповість одразу, оскільки отримає ваше повідомлення на свій телефон в телеграмі.