Київ, Поліська, 5 Харків, Каштанова, 14
Графік роботи пн-пт: 08.30 - 17.30
21. 02. 2022   ·   Комментарии: 0   ·

Чи можна стелити дерев’яну підлогу поверх теплої?

Время на прочтение: 2 минут(ы)

Чи можна стелити дерев’яну підлогу поверх теплої?

Підлоги з підігрівом, безсумнівно, є одним із відмінних способів гарантувати комфорт та зручність для домочадців. Як водяне, так і електричне опалення забезпечать оптимальну температуру всередині.

Традиційні радіатори, незважаючи на велику популярність, мають значний недолік. Вони нагрівають повітря довкола себе. Крім того, тепле повітря рухається прямо до стелі, що є серйозною перешкодою для отримання температури, що відповідає очікуванням у всій квартирі.

У свою чергу, тепла підлога забезпечує правильну температуру по всій поверхні та у всьому приміщенні за умови правильної конструкції. Найкраще проводить тепло камінь та кераміка. Але як щодо дерева? Чи справді бажання встановити підлогу систему опалення зашкодить елегантна дерев’яна підлога?

Виявляється, є компроміс, коли можна поєднувати естетику із зручною та практичною системою теплої підлоги.

На що звертати увагу при виборі дерев’яної підлоги?

Вибрати ідеальну дерев’яну підлогу може бути непросто. Дерево не найдешевше, але його довговічність і міцність компенсують усі, крім того, дошки з дерева окупаються красивим і позачасовим зовнішнім виглядом. Варто прийняти рішення про вибір відповідного дерева, ґрунтуючись на знаннях та досвіді фахівців, а також на власних очікуваннях та можливостях. Підлога може передчасно зіпсуватися, якщо буде зроблено неправильний вибір.

Приймаючи рішення про теплу підлогу, важливо пам’ятати, що при укладанні дерев’яної підлоги необхідно враховувати кілька додаткових факторів. Тому необхідно визначитися з видом опалення, і лише на його основі можна вибрати конкретну породу дерева, з якого буде зроблена підлога. Неправильне регулювання дощок теплопроникності може призвести до значних проблем з функціонуванням системи опалення.

Яким характеристикам повинна відповідати деревина, щоб підлога з підігрівом була ефективною та дієвою?

Підлоги з підігрівом у поєднанні з дерев’яною підлогою можуть гарантувати максимальне задоволення від використання за умови, що вибране дерево має правильний коефіцієнт усадки та гігроскопічність.

Нехтування цими двома характеристиками може призвести до появи проміжків між дошками. Тоді підлога вимагатиме серйозного ремонту не тільки з естетичних міркувань, але насамперед з погляду функціональності та безпеки.

Крім того, важливий спосіб використання дерев’яної підлоги та системи опалення. Якщо зменшити вологість повітря, це може призвести до висихання деревини. Оптимальне рішення – підтримувати значення вологості повітря вище 30% та температуру не вище 27 градусів за Цельсієм.

Підлоги з підігрівом та породи дерева

Однозначно потрібно відмовитися від бука та канадського клена. Ці види не годяться через високий коефіцієнт усадки. У свою чергу, акація із сосна будуть вимогливими видами, що вимагають особливого догляду під час експлуатації та контролю вологості.

Навіть невеликі відхилення можуть призвести до утворення зазорів і, як наслідок, тріщин та деформацій. У ситуації, коли дерев’яна підлога має гарантувати відмінні умови теплопровідності, найкращим вибором будуть екзотичні породи, зокрема мербау, меранті, термоясен.

Ваш комментарий